Co všechno potřebujete k připojení do naší sítě
Co a za kolik?
Aktuální rychlost našeho připojení do sítě internet je realizována garantovanou linkou 20Mbit in / 20Mbit out . Rychlost se dále rozděluje mezi naše uživatele a průměrný ping do internetu dosahuje hodnot 14ms až 36ms.
Ceny připojení najdete v našem CENÍKU, kde jsou uvedeny celkové náklady na pořízení našeho připojení, včetně výše paušálního poplatku.


Co k připojení k nám potřebuji?
Proto abyste jste se mohli připojit k naší síti, je třeba abyste se nacházeli v jedné z obcí ve které se nacházejí naše vysílače. Jména obcí s pokrytím se satelitními snímky najdete ZDE. Na satelitních snímcích obcí je zvýrazněno teoretické pokrytí WiFi signálem.
Pokud se tedy nacházíte v jedné z těchto obcí, je nutné zkontrolovat zda máte přímou viditelnost na jeden z našich přístupových bodů. Pro provoz WiFi bezdrátové sítě je potřeba aby klient a přístupový bod měli na sebe přímou viditelnost bez stínění jiného domu či hustými stomy. Další podmínkou je nejen přímá viditelnost, ale také dostatečný prostor pro průchod signálu mezi překážkami, tedy tzv. Fresnelova zóna. U vzdálenosti 500 metrů mezi přístupovým bodem a vaší anténou činí tato zóna 4 metry v průměru.

Pokud se nenacházíte v obci kde naše pokrytí stále nemáme, ale sousedíte s obcí kde již pokrytí máme, ozvěte na email: o.nemec@vs-net.cz a zjistěte, zda se vaši obec nechystáme pokrýt. Při dostatku zájemců o připojení je možné se na pokrytí vaší obce domluvit.

Na přístupový bod vidím - co mám dělat dále?
Pokud vidíte na náš přístupový bod, tak je načase abyste kontaktovali majitele sítě VS-NET.CZ pomocí jednoho z KONTAKTÙ, tedy na email: o.nemec@vs-net.cza nebo na telefonním čísle 605 961 665. Před tím než nás kontaktujete, prosím prostudujte Ceník a dokončete čtení této stránky.


Co je třeba k montáži?
O zařízení, anténu, kabely mezi anténou a zařízením, ale i UTP kabel se postaráme my. Co však od vás budeme potřebovat je rozvržení a základní přípravu cest pro natažení kabelů a upevnění antény. Také pokud nebude možné dovést napájení k našemu zařízení po UTP kabelu, bude třeba dovést elektřinu (230V) až k zařízení. Napájení po UTP kabelu lze použít pouze do vzdálenosti 10 metrů (zásuvka-zařízení).
Zařízení a anténa musí být umístěny maximálně 1 až 7 metrů od sebe kvůli délce propojovacího kabelu, který je dodáván na délky 1m, 3m, 5m a 7m. Anténa musí být umístěna mimo zákryt jiných antén a nejméně 1metr nad plochou střechy kvůli odrazům signálu. Od zařízení až k počítači bude veden pouze UTP kabel o průměru 6mm. Pokud bude u vás délka UTP kabelu nepřesáhne délku 30 metrů, bude vám poskytnut zdarma!
Všechnu naši techniku co používáme si můžete prohlédnout na stránce "Naše technika".


Jak proběhne montáž?
Potom co si ověříme že všechny podmínky pro montáž splňujete, tedy přichystané místo pro uchycení antény a plné zpřístupnění místa pro montáž, se s vámi domluvíme na datu a času kdy proběhne připojení.
Na tomto místě je nutné říci, že čas za který jsme schopni realizovat vaše napojení je závislý na povětrnostních podmínkách (sníh, déšť, mlha), ale také na schopnosti našich dodavatelů dodat nám včas potřebné vybavení. Proto prosím konzultujte případnou dobu instalace předem a nepočítejte s okamžitou montáží tentýž nebo ásledující den.


Co se stane při poruše mého připojení?
Při delším a neoznámeném výpadku vašeho připojení k naší síti nás prosím kontaktujte. Při zjištění že se chyba nachází na zařízeních umístěných u vás doma, vás navštívíme a tato zařízení vám zdarma vyměníme. Výměna zařízení je tudíž výhoda našich smluvních podmínek, kde vám zařízení jen pronajímáme a o řešení závad se staráme sami bez nutnosti reklamace vámi, nebo náročného shánění náhradního zařízení. Nejpravděpodobnější závada která může nastat je porucha WiFi zařízení a tudíž nutnost jeho výměny, proto je nutné aby toto zařízení bylo umístěno na relativně přístupném místě.
Další postupy pro řešení případných poruch a psotupy jak při těchto poruchách postupovad naleznete v sekci - Řešení poruch.


Díky našemu připojení získáte:
- nevyužívá telefonní linku, nemusíte hradit paušál O2
- snadná dosažitelnost
- rychlá instalace
- snadné připojení k internetu bez časového omezení
- úspora nákladů za připojení
- možnost telefonování přes VoIP
- možnost být stále on-line
- doména 3. řádu zdarma, Hosting vašich stránek
- poskytujeme stejnou rychlost připojení pro příchozí i odchozí data

Z důvodu technických možností naší sítě si vyhrazujeme právo uplatnit na provoz sítě tato omezení:
- omezení používání vícevláknových stahovačů (download-akcelerátory) a P2P sítí během dne.
- rychlost spojení mezi klienty je omezena na 300KB pro oba směry.
- v čase od 24.00 do 6.00 jsou všechny omezení vypnuta a každý klient může využít linku naplno (10Mbit in/out).Tento web je poháněn e107.